Чим зайняти дитину?
Дитина – це велика відповідальність для дорослої людини.
Його потрібно не просто любити, але й виховувати, приділяти йому увагу і грати з ним. Але і цього мало.
Потрібно, щоб дитина була завжди чимось зайнятий, інакше він може нашкодити собі, бо діти – самі цікаві істоти.
Звичайно, Ви можете читати йому книжки, малювати разом з ним, пограти в різноманітні ігри. Але ж завжди хочеться виділити час і для себе коханого. І не кожна дитина погодитися пограти або почитати сам. Буває і так, що, почувши таку пропозицію, малюк починає плакати і вередувати, вимагати до себе увагу батьків.
У цій статті Ви знайдете багато цікавих і корисних ігор, які дозволять Вам не просто зайняти дитини, але й приділити трохи часу собі. Але не слід розуміти це так, що дитину можна залишити одного. Доглядати за ним, звичайно, буде необхідно, але приділяти тепер цього потрібно буде набагато менше часу! Тільки не слід постійно і на тривалий час залишати дитину одну. З-за цього він може вирости диким і відлюдькуватим.
Отже.
Дитячий теніс. Що для цього потрібно? Ракетки, кульки для пінг-понгу. Причому ракетки слід вибирати як можна легше. Прикріпіть мотузку з прив'язаним на ній м'ячиком як можна вище (можна до стелі). Потім поясніть малюкові, як слід грати. А якщо у Вас не один, а двоє чи навіть троє дітей, то їм буде набагато веселіше. Навіть якщо Ваш малюк – єдина дитина в сім'ї, то можете запросити в гості сусідських діток або періодично грати разом зі своїм чадом. Це буде і весело, і корисно, тому що Ваше чадо з дитинства буде звикати до спорту, що допомагає розвитку координації його рухів. В теніс можуть грати дітлахи, яким виповнилось два роки. І навіть, досягаючи 5-6-літнього віку, вони продовжують із задоволенням грати в настільний теніс.
Веселе купання. Такі ігри можуть стати, мабуть, найбільш улюбленими для Вашої дитини. Заодно і купатися будуть з великим задоволенням. Але слід пам'ятати, що для такої гри Вам просто необхідний нековзний килимок, який кладуть в наповнену водою ванну. Занадто багато води лити не слід. П'ять-шість сантиметрів буде цілком достатньо. Не забудьте пустити тоненьку струнку теплої води, щоб Ваш малюк не замерз під час купання. Коли ванна наповниться посадіть в неї дитину і дайте побільше іграшок – переважно гумових або будь-які ємності (дитячий посуд цілком підійде). Повірте, дитина буде невимовно радий такій розвазі.
Граємо в кухаря. Відмінний спосіб приготувати обід, якщо Ваш малюк вередує і вимагає до себе уваги. Запропонуйте своїй дитині разом піти «готувати». Вам буде потрібно тільки пластилін і пластмасовий ножик. Виділіть дошку і запропонуйте малюкові «приготувати» обід разом з Вами. Він із задоволенням прийме Вашу пропозицію. Не забувайте пояснювати дитині, як правильно готувати. Нехай не забуває мити «овочі», покажіть йому як правильно різати фрукти і овочі на те або інше блюдо. Поступово можна буде довіряти дитині справжні продукти (наприклад, збити яйця). Це заняття привчить дитини допомагати Вам, а з часом Ви зможете довіряти йому і миття посуду та прибирання. Але про це в наступному пункті.
Маленький помічник по дому. Дуже часто батьки не дозволяють своїй дитині займатися домашніми справами. Це не правильно. По-перше, такі заборони можуть остаточно відбити його інтерес до домашнього господарства, а по-друге, Ви самі не зможете спокійно присвячувати час прибирання житла, оскільки Малюк буде вимагати Вашу увагу. Тому подаруйте своїй дитині віник і совок (можете купити в магазині або змайструвати самостійно – кому як більше подобається), тільки не дуже великого розміру. Ганчірочка для пилу і мочалка для посуду теж знадобляться. Крім того, дитина з задоволенням буде допомагати Вам по дрібницях: витре пил, акуратно складе речі по місцях (чиста білизна, газети свої іграшки). Таким чином він з дитинства буде привчений до порядку і виросте дуже обережною людиною.
Малювання. Малювати з малюком можна і не відволікаючись від своїх справ. Звичайно, багато дітей категорично відмовляються малювати самостійно. Їм хочеться малювати разом з мамою. Як альтернативу малювання можна запропонувати дитині розфарбування і при цьому зовсім не обов'язково купувати розмальовки. Ви просто намалюйте який-небудь предмет (тварина чи рослина) і попросіть дитину розфарбувати. Коли малюнок буде повністю готовий, намалюйте ще що-небудь. Адже справи можуть і почекати пару хвилин? Невеликий рада – малюйте самі прості речі, такі як фрукти, овочі, тварин. Таким чином, ви вб'єте двох зайців – зможете займатися своїми справами і приділяти увагу дитині.
Я ліплю із пластиліну. Таке заняття дуже допомагає в розвитку моторики рук маленьких дітей. А коли у дитини почне виходити, це принесе багато радості і йому, і Вам. Звичайно, на перших порах треба буде допомагати малюкові правильно поводитися з пластиліном, зате, з часом, він стане сам просити вас дати йому ліпити. А коли йому виповниться три роки розумний пластилін стане найбажанішим подарунком. Хто знає, може саме завдяки таким заняттям, з вашого чада виростить знаменитий скульптор?
Казка. Сьогодні багатьох дітей просто за вуха не відтягнеш від мультиків. А адже це дуже шкідливо для здоров'я. Справа не лише в тому, випромінюваних телевізором або комп'ютером, радіохвилях. По-перше, таке заняття знижує розумову діяльність головного мозку. Дитині ставати лінь думати, що призводить до багатьох проблем в школі. Ну а по-друге, діти часто повторюють за своїми героями. Адже не всі дії, вироблені героями мультиплікаційних фільмів, безпечні в реальному житті. Наприклад, биття головою об стіну. Краще поставте йому послухати яку-небудь казку. На сьогоднішній день в Інтернеті безліч ауді-книг. Також можна поставити дитячу пісеньку, розповідь або історію. Малюк із задоволенням і величезною увагою буде слухати. Ну а якщо у приємний голос диктора і він вміє розповідати в ролях, у дитини розвинеться фантазія. Він зможе сам представляти відбувається. До того ж, завдяки ауді-книг, Ви зможете більшу кількість часу витрачати на себе або домашнє господарство.
Нове – це добре забуте старе. Своє життя до трьох років ніхто не запам'ятовує. Тому, якщо у Вас збереглися старі дитячі іграшки, дайте їх своєму підрослому маляті. Напевно він вже забув всі ці брязкальця, машинки і ляльки. Тому буде вважати їх новими і з задоволенням займеться їх «розбиранням». А Вам, знову-таки, буде подаровано час на себе!
Старі газети і журнали – не завжди гора непотрібної макулатури. Їм завжди можна знайти корисне застосування. Віддайте їх своєму чаду, попередньо вручивши йому ножиці. Це заняття розвине моторику рук, приверне увагу і навчить думати дитини, оскільки якщо спочатку він буде просто різати і терзати папір, то потім почне вирізати різні фігурки, будувати будиночки, відклавши ножиці в бік. Але пам'ятаєте, що таке заняття більше підходить для дітей старше трьох років. Більш молодші діти можуть поранитися ножицями.
Наклейки. Дітей часто приваблюють яскраві речі, а вже якщо їх можна «зіпсувати»! Для такої мети дуже підходять найрізноманітніші наклейки. Їх можна наклеїти куди завгодно: на підлогу, на папір, кахельні стіни (оскільки інші можуть від цього зіпсуватися). Дитина з великим задоволенням почне здирати їх з поверхні. Часто дітям це занятті здається чи не самим захоплюючим в світі! До того шпалери не постраждають. А ще можна купити спеціальну книжку з наклейками. Спочатку дитина сама буде наклеювати туди картинки, а потім, сам же, і віддирати їх з веселим блиском в очах. В такі хвилини для нього перестане існувати весь інший світ. І звичайно, пам'ятаєте, що не кожній дитині може сподобатися таке заняття. Але якщо Вашого малюка захопить подібне проведення часу, можете бути впевнені, що принаймні вільних півгодини у вас буде!
Правило 10-30 хвилин. Воно полягає в тому, щоб приділити дитині 10-15 хвилин – стрибати, бігати і скакати, грати і т. д. А потім Ви просто надаєте дитини самому собі на півгодини. Можна і більше. Все залежить від настрою та стану малюка. Це дуже схоже на принцип Парето, який полягає в наступним: 20 % зусиль дають 80 % результату, а інші 80 % зусиль — лише 20 % результату. Грубо кажучи, витративши 10 хвилин свого часу на дитину, Ви можете відпочивати цілих півгодини. Але не варто занадто довго надавати малюка самому собі. Інакше він може відчути себе самотнім і нікому не потрібним, що погано позначиться на його психічному здоров'ї. Крім того, Ви і самі можете придумати для своєї дитини заняття. Головне – включити фантазію. Ну і, природно, заняття не повинно шкодити психічному та фізичному здоров'ю дитини.
Але Вам не слід забувати, що дитина – це не лялька і не робот. Обов'язково давайте йому відпочивати від ігор. Приділіть їй увагу, полежіть з ним, а ще краще укладіть поспати на годину-дві. Коли малюк прокинеться, він буде сповнений сил для нових пізнавальних і просто веселих ігор. Не варто вважати, що Ви намагаєтеся позбутися від дитини, Ви просто привчаєте його до самостійного способу життя. Коли дитина виростить він скаже Вам за це велике спасибі.
Навчайте також свого малюка мислити і запам'ятовувати. Робити це можна наступним способом: візьміть кілька великих предметів (це може бути що завгодно, бажано, звичайно, брати іграшки), розставте в певному порядку, а потім запропонуйте йому вийти з кімнати. За час його відсутності поміняйте іграшки місцями і попросіть малюка розставити їх у тому порядку, в якому були іграшки, до виходу дитини з кімнати.
Удачі Вам у використанні вищеописаних методи.
- Підключення до пульта електромобілюВстановіть батарейки в пульт; Затискаємо кнопку вибору машини "M", кнопка, розташована ліворуч, і утримуємо до тих пір, поки індикатор не почне блимати (шукати машину);Повна версія статті
- Підключення до пульта електромобілюВстановіть батарейки в пульт; Затисніть одночасно кнопки вперед/назадПовна версія статті